Liga I: Universitatea Craiova – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1

universitatea-craiova-sepsi-osk

foto telekomsport.ro

Partida dintre Universitatea Craiova și Sepsi Sfântu Gheorghe s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1, după un meci extrem de spectaculos.

Pentru U.Craiova a marcat Gustavo în minutul 32, iar pentru Sepsi a înscris Fofana in minutul 17.

Universitatea a ratat un penalty (79), prin Gustavo, al cărui şut a fost apărat de portarul Roland Niczuly. Lovitura de pedeapsă a fost acordată pentru un presupus fault al lui Branislav Ninaj la Andrei Ivan.

Partida din Bănie a fost umbrită de câteva erori mari de arbitraj. Pe final, Gustavo a ratat un penalty, ratând șansa de a aduce cele trei puncte.

Echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a avut câteva ocazii uriaşe de gol, dar Bancu a ratat singur cu portarul (12), Niczuly a apărat lovitura de cap a lui Koljic (13), atacantul bosniac şutând în bară (22) cu toată poarta în faţă.

Înaintea meciului i s-a adus un omagiu lui Ilie Balaci, care a decedat la 21 octombrie 2018. Fiica acestuia, Lorena, a dat lovitura de începere a meciului, iar jucătorii Craiovei au intrat cu un banner dedicat memoriei „Marelui Blond”.